Wydawca treści Wydawca treści

Maraton trzeźwości w radomskich lasach

W minioną niedzielę 14 października odbył się w radomskich lasach XIII Radomski Maraton Trzeźwości.

Całe to wydarzenie sportowe zostało poprzedzone sobotnim Biegiem Śniadaniowym, w którym mogli uczestniczyć mieszkańcy Radomia w różnych kategoriach. Bieg Dzieci to jeden z wielu biegów zorganizowanych w tym dniu zawodów propagujących zdrowy styl życia. Bieg Seniora, czy Bieg Weterana to kategorie, cieszące się dużym zainteresowaniem.

Główne zawody odbyły się w niedzielę w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni Letnisku. Trasy biegowe zostały wyznaczone na terenie lasów Nadleśnictwa Radom wchodzących w skład Puszczy Kozienickiej. Zawodnicy mogli wybrać i pokonać trasę w trzech kategoriach: 10 km, półmaraton i maraton. Całość zawodów odbyła się w scenerii polskiej złotej jesieni, gdzie zarówno biegacze, jak i osoby towarzyszące mogli spędzić czas w urokliwych i niepowtarzalnych kompleksach leśnych.

Leśnicy, jako współorganizatorzy całego wydarzenia wraz ze Stowarzyszeniem ,,Biegiem Radom” wspólnie wyznaczali trasy biegowe tak, aby pokazać piękno lasów, promować zdrowy tryb życia. W całych zawodach uczestniczyło ponad 350 biegaczy z różnych terenów Polski, którzy wraz z rodzinami po zakończeniu zawodów mogli spędzić czas przy rozpalonym ognisku i wspólnie z radomskimi leśnikami poznawać bogactwo tutejszych lasów.